Google

Wyślij im kartkę!

 
Przeszukaj Internet NaszaKoscierzyna.pl

Forum Dyskusyjne NaszaKoscierzyna.pl

  Finanse > chwilówki i pożyczki

Wybór kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest doskonałym wyjściem dla tych kredytobiorców, którzy spłacają kilka zobowiązań finansowych, co wiąże się z regulowaniem co miesiąc raty każdego z nich. Konsolidacyjna długu stanowi połączenie uprzednio zaciągniętych kredytów z zachowaniem ujednoliconej stopy procentowej. Okres kredytowania po fuzji zobowiązań finansowych zostaje odpowiednio wydłużony, a rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa od sumy rat dotychczas posiadanych zobowiązań. Należy jednak pamiętać, że uzyskanie takiego kredytu musi być poprzedzone analizą zdolności i wiarygodności kredytowej osoby zainteresowanej konsolidacją długów.

Wybór kredytu konsolidacyjnego

Banki nie ograniczają się do oferowania kredytów konsolidacyjnych tylko swoim klientom, ale również osobom, które mają podpisane umowy kredytowe w innych placówkach bankowych. Oznacza to, że w kwestii wyboru najlepszej oferty kredytobiorca ma pełną swobodę i nie musi go specjalnie zawężać do banku, w którym posiada aktualnie konto. Strona internatowa gg2010 to najlepsze narzędzie internetowa, która dzięki dokładnej analizie ofert poszczególnych banków, pozwoli wybrać najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.

Jednym z wyznaczników, którym kierujemy się podczas analizowania poszczególnych ofert jest roczna rzeczywista stopa procentowa (RRSO). Stanowi on całkowity koszt kredytu, który ponosi kredytobiorca, a zatem im jest wyższy tym wyższe są koszty samego kredytu udzielanego przez dany bank. Wraz z wartością RRSO, banki w tabeli opłat podają również drugi wskaźnik, a mianowicie oprocentowanie zmienne, które dotyczy kredytów długoterminowych (oprocentowanie stałe zaś krótkoterminowych). To właśnie od tego rodzaju oprocentowania zależy wysokość raty kredytu konsolidacyjnego. I tak wartość zmiennego wskaźnika dla Banku Pocztowego wynosi obecnie 9,99%; dla mBanku 8,89%;  dla Deutsche Banku 9,5% a dla Banku PKO BP 6,99%. Wnioskując na podstawie przytoczonych przykładów, w ostatnim z banków możemy aktualnie spodziewać się najniższych rat kredytu konsolidacyjnego, choć pamiętajmy, że wartość oprocentowania zmiennego, jak sama nazwa wskazuje ulega zmianie.

Kredyt konsolidacyjny i kredyt konsolidacyjny hipoteczny

W zależności od rodzaju zobowiązań finansowego, które aktualnie spłacamy, możemy aplikować o kredyt konsolidacyjny, czasem też określany jako pożyczka konsolidacyjna i kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Pierwszy rodzaj zwykle opiewa na określoną kwotę, dla przykładu w banku PKO BP kwota ta sięga do 120 000 zł, w Eurobanku oraz Credit Agricole  jest wyższa i może wynosić do 150 000 zł, a w Getin Banku aż 200 000 zł, a konsolidacji podlegają kredyty  gotówkowych, ratalne, samochodowe, samochodowych, karty kredytowe czy limity na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to szansa na połączenie kredytów hipotecznych i nie mieszkaniowych. Jego wysokość stanowi zwykle od 70% do 80% wartości nieruchomości, której hipotekę kredytobiorca spłaca a okres kredytowania jest dłuższy i sięga zwykle od 20 do 30 lat. Co więcej, zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest właśnie hipoteka na nieruchomość, która będzie konsolidowana wraz z innymi zobowiązaniami finansowymi.

konsolidacja kredytu

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny

Przy ubieganiu się o kredyt konsolidacyjny można skorzystać z formularza online, który dostępny jest na stronie internetowej wybranego banku lub udać się bezpośrednio do jego najbliższej placówki. Zwykle decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest w ciągu godziny, w niektórych przypadkach zajmuje to trochę więcej czasu i może trwać dobę. Zanim jednak tak się stanie, należy przygotować niezbędne dokumenty, które  przedstawiciel przeanalizuje zanim podpisana zostanie umowa konsolidacyjna. Są to:

  • dowód osobisty
  • zaświadczenie o źródle i wysokości zarobków oraz dokumenty w postaci:
  • zaświadczeniu o zatrudnieniu oraz aktualnej wysokości miesięcznego wynagrodzenia dla osób mających umowę o pracę
  • dowód wpłaty świadczenia, jego waloryzacji lub potwierdzenie jego przyznania w przypadku emerytów lub rencistów
  • wpis do ewidencji gospodarczej, zaświadczenie z ZUS o regularnym płaceniu składek oraz z US o niezaleganiu z podatkami, PIT za ostatni rok w przypadku osób prowadzącą działalność gospodarczą
  • dokumenty będące poświadczeniem zaciągniętych zobowiązań finansowych takie jak umowa kredytowa, wyciąg z rachunku osobistego lub jego historia potwierdzająca ostatnią wpłatę kredytu; wyciąg z karty kredytowej czy rachunku ROR.

Ponadto klient może skorzystać z opcji ubezpieczenia kredytu konsolidacyjnego, na które decyzje się podczas podpisywania umowy z danym bankiem. Jest to dobrowolna forma zabezpieczenia kredytu, która wymaga dodatkowych nakładów pieniężnych ustalonych przez bank w porozumieniu z ubezpieczycielem. Stanowi swego rodzaju parasol ochronny zarówno dla kredytobiorcy jak i jego bliskich w przypadków różnych zdarzeń losowych, jak trwały uszczerbek na zdrowiu, hospitalizacja czy niezdolność do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku i w tych najbardziej skrajnych przypadkach śmierci kredytobiorcy.

Choć kredyt konsolidacyjny jest niczym innym jak podpisaniem kolejnego zobowiązania finansowego, nie należy obawiać się tej czynności. Inicjatywa ta nie powstała po to by jedynie zarobić  na klientach banku, ale przede wszystkim ułatwić im spłatę zadłużeń, które nie tylko nadwyrężają  domowy budżet ale również mogą prowadzić do pozostawienia trwałego i negatywnego śladu w historii kredytowej w przypadku ominięcia spłaty jednej z rat. Wybór ofert kredytów konsolidacyjnych jest na tyle obszerny, że klienci po dokonaniu ich analizy mogą sami zdecydować, która z nich jest najkorzystniejsza.

 

 

 

 

 

 

Reklama: Tuning, Motoryzacja, Samochody | Windykacja należnoœci | Pomorskie Firmy Baza Firm | Tunery Cyfrowe | lampy ostrzegawcze federal signal | portfel24.eu pożyczki